KAMYK ZIELONY – piosenki Magdy Czapińskiej

Recital pt. „Kamyk Zielony” to kompozycja utworów urzekających swą lekkością i subtelnością, wprowadzających widza w magiczny świat ludzkich uczuć. Przepełnione niebanalną filozofią teksty Magdy Czapińskiej, muzyka napisana przez czołowych kompozytorów, a także charyzmatyczne wykonanie piosenek - to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Bardzo emocjonalne interpretacje Osińskiej w połączeniu z jej przyjemnym i łagodnym a zarazem bardzo silnym wokalem tworzą miłą „ciepłą” atmosferę, co stanowi dla widza idealne oderwanie od codzienności, zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory.


Płyta Doroty Osińskiej pt. Kamyk zielony ukazała się w styczniu 2010 roku. Składa się na nią 14 piosenek napisanych przez jedną z najwybitniejszych polskich autorek tekstów - Magdę Czapińską. Aranżacje do utworów opracowali - Paweł Stankiewicz i Piotr Banaszek. Premierowy spektakl odbył się 22 stycznia 2010 roku w warszawskim Teatrze Rampa i od tej pory stanowi ważną pozycję w stałym repertuarze tego teatru.


Piosenki Magdy Czapińskiej zna prawie każdy z nas. Nie każdy jednak wie, że przeboje takie jak: „Ale jestem”,” Remedium” (Wsiąść do pociągu…),” W moim magicznym domu”, „Być kobietą”, czy” Ja wysiadam”, wyszły spod pióra tej wybitnej autorki. Andrzej Poniedzielski mówi o niej: psychoterapoetka. Magda Czapińska jest z zawodu psychologiem klinicznym i autorką tekstów. Jej piosenki śpiewali wszyscy ważni wykonawcy polskiej sceny muzycznej na przestrzeni kilku pokoleń. Stworzyła wielkie przeboje artystom, takim jak: Maryla Rodowicz, Hanna Banaszak, Seweryn Krajewski, Anna Maria Jopek, Alicja Majewska, Edyta Geppert, Michał Bajor a teraz również Dorota Osińska.


Magda Czapińska o Dorocie Osińskiej:
„Dorota Osińska ma w sobie coś, co odróżnia ją od innych utalentowanych artystek: dar hipnotyzowania słuchaczy. Kiedy śpiewa sala niemal wstrzymuje oddech, kiedy milknie rozlegają się owacyjne oklaski. Jest prawdziwa aż do bólu. Śpiewa duszą. Tak emocjonalnie, że nikt nie pozostaje obojętnym. Jej wrażliwość udziela się publiczności.”


Na płycie i koncertach Dorocie Osińskiej towarzyszą:
Paweł Stankiewicz - gitary (również kierownictwo muzyczne);
Konrad Kubicki - kontrabas, gitara basowa;
Szymon Linette - perkusja;
Fabian Włodarek - akordeon, instrumenty klawiszowe.
Dodatkowo występ uświetniają profesjonalni tancerze – Marcin Olszewski i Basia Zielińska (znani m.in. z programów stacji TVN „Taniec z Gwiazdami” i „You can Dance”).


Zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem spektaklu oraz wybranymi utworami z repertuaru:

http://www.youtube.com/watch?v=vOQdrya3vck&feature=related – „Ktoś do kochania”, fragment koncertu w Teatrze Rampa.
http://www.youtube.com/watch?v=jADqP6CD6YE – Zwiastun spektaklu.
http://www.youtube.com/watch?v=IIynCVbQKBA – „Prognoza na jutro”, nagranie z płyty.


OPCJE KONCERTU

--> Wersja pełna - ze scenografią, muzykami i tancerzami;
--> Koncert z towarzyszeniem czteroosobowego zespołu muzycznego
--> Koncert kameralny z towarzyszeniem jednego lub dwóch muzyków

powrót

 

© 2010-2013 Dorota Osińska; projekt: Maria Ceraficka